SportWiadomości

Pierwsze Zawody konne w Kruszewie

10-11 czerwca 2023 roku w Kruszewie odbędą się zawody konne w skokach przez przeszkody. Łączna pula nagród to ponad 22.000 złotych.

Tego w Gminie Choroszcz jeszcze nie było! W pięknym malowniczym nadnarwiańskim Kruszewie, w drugi weekend czerwca br. odbędą się zawody konne w skokach przez przeszkody. Wydarzenie będzie nie tylko uwodzić swą estetyką, ale także oferuje zacną pulę nagród – łącznie ponad 22 tys. zł! Urząd Miejski w Choroszczy serdecznie zaprasza!

W zawodach wezmą udział utytułowani jeźdźcy i jeźdźczynie z całej Polski, którzy powalczą o najlepsze lokaty w konkursach o wysokości przeszkód od 90 do 140 cm. Młodzi adepci jeździectwa również będą mieli szansę spróbować swoich sił, biorąc udział w konkursach towarzyskich od 50 do 70 cm wysokości.

W zawodach konnych w choroszczańskim Kruszewie zawodnicy zmierzą się z takimi przeszkodami jak:

  • stacjonaty,
  • oksery,
  • mury
  • rowy z wodą.

Najlepszym zawodnikiem okaże się ten, kto w najlepszym czasie ukończy przejazd, popełniając przy tym najmniejszą możliwą liczbę błędów. Sędziowie będą zwracać uwagę na czystość przejazdów, a także monitorować czas w jakim zawodnik ukończył swój popis.

W Kruszewie nie lada gratkę znajdą nie tylko miłośnicy zawodów jeździeckich, ale także zwykli ludzie, którzy będą mogli spróbować regionalnych wyrobów garmażeryjnych, zakupić lokalne przysmaki lub skorzystać z przejazdów bryczką, podziwiając przy tym zmagania jeźdźców. Na najmłodszych gości Kruszewa w dniu zawodów czekać będą gry, zabawy oraz przejażdżki na kucyku.

Zawody odbędą się w Stadninie Koni w Kruszewie.

Żródło informacji: Urząd Miejski w Choroszczy
fot.: pexels.com