MOTORYZACJANA SYGNALE

Kierującemu pod wpływem alkoholu skonfiskowano samochód

Utrata prawa jazdy i konfiskata samochodu , to efekt jazdy po pijanemu. W ten sposób policjanci z łomżyńskiej drogówki ukarali zatrzymanego 50-latka, kierowcę renault. Po sprawdzeniu, okazało się, że prowadzący auto, miał blisko 3 promile alkoholu we krwi. Jest to pierwsza (i oby ostatnia) osoba w Łomży, w stosunku do której zastosowano procedurę konfiskaty samochodu.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki pełniący służbę na miejskich ulicach, po 13 na Alei Legionów zatrzymali do kontroli renault. Za kierownicą siedział mężczyzna, a z samochodu wydobywał się odór alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni mieszkaniec gminy Piątnica ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za przestepstwo, którego sie dopuścił grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca oprócz tego, że straci prawo jazdy, straci też pojazd, którym jechał. Jest to pierwszy przypadek w Łomży zastosowania procedury konfiskaty samochodu.

Wsiadając za kierownicę, przede wszystkim musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU!

Rzeczywistość jednak pokazuje, że wielu kierowców nadal lekceważy tę dewizę. Swoim zachowaniem narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Miejmy nadzieję, że tak drastyczna kara jak konfiskata samochodu odstraszy tych, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Źródło i fot.: KMP Łomża