Turystyka

Specjalne pociągi do Walił na Festiwal Przebudzonych TUTAKA

POLREGIO uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe na trasie Białystok – Waliły dla uczestników Festiwalu Przebudzonych TUTAKA.

POLREGIO we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego oraz Fundacją TUTAKA, w dniach 12 – 15 lipca 2024 r. uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe dla uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Przebudzonych TUTAKA.

Fundacja TUTAKA, na leśnej polanie Boryk w miejscowości Gródek organizuje największy ogólnobiałoruski piknik. Festiwal TUTAKA to nie tylko występy oryginalnych muzyków na scenach festiwalu, ale również warsztaty, dyskusje, pokazy filmowe, eksperymenty teatralne, wydarzenia sportowe i inne twórcze działania związane z niezależną kulturą białoruską.

POLREGIO uruchomi dodatkowe połączenia kolejowe do Walił, dedykowane uczestnikom festiwalu. Pociągi pod nazwą TUTAKA będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 18:10 w dniach od 12 do 14 lipca, w drogę powrotną wyruszą o godz. 2:00 w dniach 13 i 14 lipca oraz o godz. 1:00 w poniedziałek, 15 lipca br.

Przejazdy w dodatkowych pociągach TUTAKA będą się odbywały na podstawie, obowiązującej w naszym województwie, promocyjnej Taryfy Podlaskiej. Taryfa Podlaska oprócz atrakcyjnych cen biletów na przejazd pociągami POLREGIO, oferuje dodatkowy 10 % upust przy zakupie biletów jednorazowych w elektronicznych kanałach sprzedaży (internet, aplikacja) oraz w biletomatach i videomacie na dworcu kolejowym w Białymstoku.

Zgodnie z tą ofertą, cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Waliły wynosi 8 zł, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Natomiast kupując bilet jednorazowy poprzez elektroniczne kanały sprzedaży przy uwzględnieniu 10% upustu, cena wyniesie 7,20 zł.

W „Taryfie Podlaskiej” obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 5,04 zł, a student – 3,92 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 4,54 zł i 3,53 zł.

Dziękujemy, że przeczytałaś / eś nasz artykuł do końca.
Polub Reporter News na Facebooku


Źródło: POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku