Turystyka

Druga wycieczka rowerowa SloWołkow Tour

7 lipca 2024 r., druga wycieczka rowerowa SloWołkow Tour do Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej. Zbiórka przed Ratuszem w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

Lato, wakacje, piękna okolica – na rowerze chciałoby się jeździć bez końca. Dlatego Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa powraca z drugą wycieczką z cyklu SloWołkow Tour!

Podobnie jak poprzednio start spod białostockiego Ratusza, uczestnicy ubrani w pomarańczowe koszulki pojadą do siedziby Muzeum w Turośni Kościelnej. Tym razem jednak zmienioną trasą, przekonując się przy tym, iloma drogami można dotrzeć do tego Muzeum. Z pierwsza rowerowej wycieczki SloWołkow Tour, uczestnicy byli bardzo zadowoleni, dlatego organizatorzy domyślając się, że rowerzyści chcieliby więcej – zwiększają dystans! Wciąż jednak przyświecać im będzie ta sama idea – połączenie aktywności na świeżym powietrzu w malowniczej scenerii z odkrywaniem interesujących miejsc!

Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa położone jest u progu Narwiańskiego Parku Narodowego, który zachwyca o każdej porze roku. Meandrująca rzeka Narew, rozległe łąki i bagna, a także gęste lasy to raj dla miłośników przyrody. Można tu obserwować rzadkie gatunki ptaków, podziwiać malownicze łąki i wyruszyć na wycieczkę kajakiem lub rowerem. Gmina Turośń Kościelna słynie z rozbudowanej sieci szlaków rowerowych, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki doliny.

Każdy uczestnik wycieczki otrzyma w prezencie sportową koszulkę z unikalnymi motywami inspirowanymi twórczością Wiktora Wołkowa. Wyobraźcie sobie, jak stylowo będziecie się prezentować, szusując po podlaskich trasach w muzealnych barwach. Szacunek wszystkich rowerzystów na drodze, gwarantowany!

Druga wycieczka rowerowa SloWołkow Tour , godziny wyjazdu grup:

  • Grupa I – godz. 10:00
  • Grupa II – godz. 10:20
  • Grupa III – godz. 10.30

Liczba uczestników: 3 grupy po 15 osób (w tym 3 przewodników grup). Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Koszt wycieczki: 30 zł/os.
Informacje i zapisy: 513 381 713, e-mail: wolkow@muzeum.bialystok.pl

Źródło informacji i grafika: Muzeum Podlaskie w Białymstoku