Bez kategorii

28-latek płacił za zakupy kartą koleżanki

Kryminalni z Grajewa zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ełckiego, który płacił za zakupy kartą koleżanki. W ten sposób dokonał 31 transakcji płatniczych, na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z grajewskiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ełckiego, który posługiwał się danymi cudzej karty płatniczej. Mężczyzna skopiował dane karty swojej znajomej oraz uzyskał pin. W marcu wykorzystując te dane, dokonał 28 płatności, robiąc zakupy w sklepach internetowych oraz sklepach spożywczych, na terenie województwa podlaskiego, na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Natomiast w kwietniu trzykrotnie próbował dokonać płatności w sklepie internetowym.

Mając nagrania ze sklepów, w których 28-latek dokonywał zakupów, policjanci szybko ustalili kto za tym stoi. 28-latek usłyszał 31 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Grajewo