WIADOMOŚCI

W Augustowie pijany 26-latek demolował samochody

Demolował samochody skacząc po nich, wybijając szyby i odrywając tablice rejestracyjne. Swoją „demolkę” nagrywał i publikował w social mediach. Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 20 tysięcy złotych. Kilka godzin później mężczyzna był już w rękach kryminalnych i usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za takie wykroczenie, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W sobotę (27.04), do dyżurnego augustowskiej jednostki rozdzwoniły się telefony, że młody mężczyzna, na jednym z osiedli, skacze po samochodach, rozbija szyby i odrywa tablice rejestracyjne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, mundurowi ustalili, że uszkodzonych jest co najmniej 9 samochodów, a pokrzywdzeni szacują straty na ponad 20 tysięcy złotych.

Jak się później okazało, pijany 26-latek (mieszkaniec powiatu augustowskiego) nie tylko demolował samochody ale swoje „wyczyny” nagrywał i udostępniał na portalach społecznościowych. Dzięki temu, już kilka godzin później był w rękach policjantów.

Po zatrzymaniu, tłumaczył funkcjonariuszom, że nie pamięta całego zdarzenia, gdyż wcześniej pił alkohol. Najwyraźniej alkohol miał być antidotum na jego sercowe zawirowania, bo jak powiedział mundurowym, wcześniej pokłócił się z dziewczyną.

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło informacji i fot.: KPP Augustów