WIADOMOŚCI

Znieważył i naruszył nietykalność pracowników medycznych SOR-u

Do 3 lat więzienia grozi 33-latkowi, który znieważył i naruszył nietykalność pracowników medycznych szpitalnego oddziału ratunkowego. Gdy medycy udzielali pomocy innemu pacjentowi, mężczyzna najpierw przeszkadzał im, a następnie zaczął ich szarpać i kopać. Mieszkaniec gminy Suchowola usłyszał już zarzut. Grozi mu do trzech lat więzienia.

W sobotę rano dyżurny sokólskiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie, który zaatakował pracowników medycznych szpitalnego oddziału ratunkowego. Dalsze ustalenia policjantów wskazywały na to, że mieszkaniec gminy Suchowola trafił do szpitala pod wyraźnym wpływem alkoholu. Mężczyzna nagle zaczął się domagać natychmiastowego wykonania badań i pozostawienia innych pacjentów. W pewnym momencie 33-latek chciał wyjść ze szpitala. Kiedy nie był w stanie otworzyć drzwi, to próbował wyskoczyć przez okno.

Pracownicy szpitala próbowali go powstrzymać i uspokoić. W tym momencie mężczyzna zaczął ich szarpać i kopać. Mieszkaniec gminy Suchowola trafił do policyjnego aresztu. Tego samego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sokółka
fot. pixabay.com