MotoryzacjaWarto wiedzieć

Trudne warunki na podlaskich drogach, zderzenia i poślizgi [AKTUALIZACJA]

We wtorek (02.01), trudne warunki kierowcy muszą uważać na drogach. Najprawdopodobniej śliska nawierzchnia była przyczyną dwóch drogowych zdarzeń na drogach województwa podlaskiego. Na drodze W-655, na wysokości miejscowości Koniecbór, kierujący Volvo stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się pługiem śnieżnym. Pół godziny później Subaru na trasie Nowogród-Chojny, wpadło w poślizg i dachowało w przydrożnym rowie.

We wtorek przed południem (02.01), doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 655 w okolicach miejscowości Koniecbór.

– Przed godz. 12 dyżurny KMP Suwałki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, na drodze W-655, na wysokości m. Koniecbór. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca volvo, jadąc od strony Suwałk w kierunku Raczek, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka pługiem śnieżnym. Kierowca volvo z obrażeniami trafił do szpitala – poinformowała kom. Eliza Sawko KMP Suwałki

Policjanci nadal pracują na miejscu, wyjaśniając przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Ruch zablokowany w obu kierunkach.

[AKTUALIZACJA, godz. 15:46] Ruch w tym miejscu odbywa się już bez utrudnień.

Również dzisiaj (02.01) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na trasie Nowogród-Chojny. Kierowca Subaru, na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg, a następnie dachował.

– O 12.25 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Nowogród-Chojny. Kierowca Subaru wpadł w poślizg w wyniku czego auto wypadło z drogi. Kierowca trzeźwy, podróżował z rodziną, nikomu nic się nikomu nie stało – poinformowała st. asp. Karolina Wojciekian oficer prasowy KMP Łomża

Na miejscu pracują policjanci wraz ze strażakami, ruch odbywa się wahadłowo.

[AKTUALIZACJA, godz. 15:30] Ruch odbywa się już bez utrudnień

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zderzenie volvo z pługiem śnieżnym - trudne warunki na drogach
KMP Suwałki
KMP Łomża