ZDROWIE

Ognisko wsparcia

W dniu 19.06.2022 w Ranczo Pasynki, Stowarzyszenie Eurydyki organizuje ognisko wsparcia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00, a zakończy o 20:00. Jest to już drugie tego typu spotkanie.

Rozpalamy wsparcie dla kobiet chorujących na nowotwory

Plan wydarzenia:

  • Ognisko z cateringiem.
  • Występ wokalny Anny Bezubik- laureatki Szansy na Sukces
  • Konkursy z nagrodami.
  • Dobra zabawa gwarantowana!

Wstęp wolny. Mile widziany strój w stylu BOHO.

Na miejscu możliwość finansowego wsparcia Stowarzyszenia Eurydyki – sklepik i skarbonki wsparcia.

Wydarzenie jest skierowane do: pacjentek, które przeszły lub są w trakcie leczenia onkologicznego ich rodzin i przyjaciół. Organizacji propacjenckich związanych z tematem nowotworów kobiecych, personelu Uniwersyteckiego Centrum Onkologii szpitala USK, Białostockiego Centrum Onkologii oraz wszystkich tych osób, którym los kobiet chorujących na nowotwory nie jest obojętny, a przez swój udział w wydarzeniu chcą wesprzeć kobiety chorujące na nowotwory.

Chcemy rozpalić w pacjentkach siłę i wiarę, że z tej choroby można wyjść.

Stowarzyszenie Eurydyki

Cel wydarzenia: Wsparcie pacjentek przechodzących leczenie onkologiczne. Chcemy pokazać pacjentkom, iż nie są same w chorobie, że rak nie oznacza wyroku śmierci, że jest wiele osób które leczenie onkologiczne przeszły. Chcemy rozpalić w pacjentkach siłę i wiarę, że z tej choroby można wyjść.

Dlaczego to robimy?

Naszym celem jest integracja pacjentek chorujących onkologicznie, tych które przeszły już leczenie onkologiczne z tymi w trakcie leczenia. Nikt nie zrozumie osoby chorującej tak dobrze jak osoba, która przez taki rodzaj leczenia przeszła. Chcemy pokazać pacjentkom, że z chorobą nowotworową da się żyć i że można przez nią przejeść. Chcemy również wesprzeć rodziny pacjentek, pokazać im, że nie są sami, że wiele rodzin zmaga się z podobnymi sytuacjami, że skoro oni przez to przeszli, to również dla nich nie jest to sytuacja beznadziejna z którą nie można żyć i przez którą nie można przejść. Chcemy również zintegrować personel medyczny z pacjentkami. Leczenie onkologiczne jest często długotrwałe. W pracy klinicznej zazwyczaj brakuje czasu na spokojną rozmowę pacjentek z lekarzami lub położnymi. Chcemy udostępnić taką niestandardową formę kontaktu.

Wydarzenie które organizujemy jest wydarzeniem otwartym. Zapraszamy wszystkie osoby, którym los kobiet chorujących na nowotwory nie jest obojętny, a przez swoją obecność chcą wesprzeć kobiety onkologicznie chore oraz działalność Stowarzyszenia Eurydyki.

Leczenie onkologiczne łatwiej jest przejść jeśli osoba chorująca nie jest pozbawiona wsparcia zarówno rodziny jak i społeczeństwa.

Mamy nadzieję, iż organizowane przez nas wydarzenie stanie się formą solidarności społecznej z osobami, które z powodu choroby nowotworowej znalazły się w trudnych życiowych sytuacjach.

Ognisko wsparcia organizowane przez Stowarzyszenie Eurydyki, swoim patronatem objął Marszałek województwa podlaskiego.

Ranczo Pasynki jest położone w małej wsi Pasynki 17-100, około 15km na południowy wschód od stolicy Podlasia-Białegostoku.

Tekst i fot.: Stowarzyszenie Eurydyki
opr. pola