Zdrowie

Profilaktyka jest kobietą

W Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ 6 marca rozpoczął się tydzień dedykowany kobietom.

Wszystkie Panie zapraszamy na bezpłatne konsultacje profilaktyczne, pomiary ciała oraz na dwa wydarzenia profilaktyczne: 8 marca w siedzibie Funduszu przy ul. Pałacowej 3 oraz 10 marca na Giełdzie przy ul.gen. Andersa w Białymstoku.

Z okazji Dnia Kobiet Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na spotkanie profilaktyczne pod hasłem „Profilaktyka jest kobietą”.

8 marca w godz. 11:00- 15:00
Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ, Białystok, ul. Pałacowa 3, Sala Obsługi Klientów

Profilaktyka jest kobietą
W programie:
 • konsultacja dermatologiczne dla kobiet, bezpłatne badania dermatoskopem
  • Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 85 745 95 25
 • pomiary w kiosku profilaktycznym, omówienie pomiarów z doradcą ds. profilaktyki
 • nauka samobadania piersi
 • konsultacje z przedstawicielkami Stowarzyszenia Eurydyki

Uczestniczki wydarzenia „Profilaktyka jest kobietą” będą miały okazję zapoznać się z ofertą profilaktyczną. Konsultanci z Podlaskiego Oddziału NFZ przedstawią również placówki medyczne, w których można skorzystać z programów profilaktycznych i wykonać badania przesiewowe takie jak:

 • kolonoskopia,
 • mammografia,
 • cytologia.

Przedstawicielki Stowarzyszenia Eurydyki, podzielą się własnymi historiami, by przypomnieć jak ważne jest regularne wykonywanie badań, które są skuteczną metodą profilaktyki nowotworów kobiecych.

Karnet Zdrowia z zaproszeniem

Od poniedziałku, tj. 6 do 10 marca każda kobieta, która odwiedzi salę obsługi w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, otrzyma Karnet Zdrowia z zaproszeniem do wykonania bezpłatnych pomiarów:

 • masy ciała,
 • składu ciała,
 • ciśnienia tętniczego krwi,

w kiosku profilaktycznym. Można też będzie uzyskać kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oferowanych Paniom oraz miejsc, w których takie badania można wykonać.

W samoobsługowych punktach Panie będą mogły wykonać najważniejsze pomiary medyczne wzrostu, masy ciała, BMI, składu ciała, ciśnienia tętniczego krwi. Wyniki pomiarów, wydrukowane bezpośrednio w kiosku, będzie można omówić z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

Dodatkowo 8 marca uruchamiamy specjalny dyżur konsultantów Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod numer 800 190 590, w tym szczególnym dniu każda kobieta będzie mogła uzyskać pełną wiedzę na temat wszystkich zalecanych kobietom badań profilaktycznych. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badanie można wykonać.

Kobiecy tydzień zamknie wydarzenia profilaktyczne w Eko Centrum Giełda na Andersa w Białymstoku poświęcone profilaktyce nowotworowej. Będzie to kolejna okazja do tego, by wykonać pomiary czy zaplanować badania w ramach opieki profilaktycznej oferowanej przez Podlaski Oddział NFZ.

Tekst i plakat: Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ
fot.: pixabay.com