WIADOMOŚCI

Fałszywy alarm powodem ewakuacji szkoły

Zambrowscy policjanci pomagali ewakuować uczniów i grono pedagogiczne w Rutkach Kossakach. Informacje o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego funkcjonariusze otrzymali tuż przed 8. Szkołę sprawdzili policyjni pirotechnicy, był to fałszywy alarm.

We czwartek (09.03) przed godz. 8:00, dyżurny zambrowskiej komendy otrzymał informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w szkole podstawowej w Rutkach Kossakach . Na miejsce natychmiast ruszyli funkcjonariusze i policyjny pirotechnik.

Funkcjonariusze ustalili, że po 7 do szkoły zadzwoniła nieznana osoba i przekazała informacje o ładunku wybuchowym. Policjanci razem ze strażakami ewakuowali wszystkie osoby będące w szkole. Chwilę późnij policyjny pirotechnik rozpoczął sprawdzanie pomieszczeń w budynku. Po niespełna dwóch godzinach wszyscy mogli wrócić na zajęcia a telefon okazał się fałszywy.

Policjanci ustalają kto pozwolił sobie na tak nieodpowiedzialny żart. Osoba, która zawiadamia o zdarzeniu które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób wiedząc, że ono nie istnieje podlega karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Źródło informacji i fot.: KPP Zambrów