W akcie ,,zemsty” przebił oponę i groził pozbawieniem życia

Kolneńscy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o uszkodzenie opony w maszynie rolniczej. Sprawca dzień wcześniej pokłócił się z pokrzywdzonym. W akcie ,,zemsty” przebił oponę w jego ciągniku rolniczym i groził mu pozbawieniem życia. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia i gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolneńscy policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu opony w ciągniku rolniczym w gminie Kolno. Mundurowi ustalili, że gdy zgłaszający wracał do domu po wykonaniu prac rolniczych na polu, zza drzew wybiegł znany mu mężczyzna i przebił nożem oponę w jego ciągniku. Był też pod wyraźnym wpływem alkoholu i groził zgłaszającemu pozbawieniem życia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że mógł być to akt „zemsty” ponieważ dzień wcześniej doszło pomiędzy nimi do kłótni.

Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 5 tysięcy złotych. 45-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia mieszkaniec powiatu kolneńskiego usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i gróźb karalnych.

Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Kolno