Turystyka

Wracają pociągi na trasie Białystok – Ostrołęka

10 marca 2024 roku na terenie województwa podlaskiego, podróżnych czekają niewielkie zmiany w kursowaniu pociągów POLREGIO. Kolejną zmianą będzie przywrócenie połączeń pasażerskich na trasie Białystok – Ostrołęka, pociągi na tej trasie wznowią kursowanie od 18 marca.

Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego, na trasie Łapy – Ostrołęka po 24 latach znowu pojawią się pociągi, których kursowanie zawieszono w kwietniu 2000 roku. W poniedziałek, 18 marca 2024 r. rozpoczną kursowanie pociągi POLREGIO w relacjach Białystok – Ostrołęka i Ostrołęka – Białystok. Codziennie tę 111-kilometrową trasę będzie pokonywało po dwa pociągi w obie strony. Pociągi do obsługi połączeń na tej trasie, to wygodne, nowoczesne pojazdy spalinowe, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozkład jazdy został skonstruowany w taki sposób, żeby na stacji Ostrołęka podróżni mieli możliwość kontynuowania podróży w kierunku Olsztyna. Tak samo w odwrotnym kierunku, w Ostrołęce są przewidziane skomunikowania z pociągami do Białegostoku.

Pociągi będą kursowały w godzinach:

MIEJSCOWOŚĆODJAZDYMIEJSCOWOŚĆPRZYJAZDY
Białystok8:06Ostrołęka9:55
Białystok16:40Ostrołęka18:38
Ostrołęka10:10Białystok11:59
Ostrołęka19:38Białystok21:27

Na trasie Białystok – Ostrołęka, tak jak w całym województwie, będzie obowiązywała oferta promocyjna „Taryfa Podlaska”. Zgodnie z tą ofertą, cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Ostrołęka wynosi 17,50 zł, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Natomiast kupując bilet jednorazowy poprzez elektroniczne kanały sprzedaży (Internet, aplikacja) lub w automacie i videomacie (na dworcu w Białymstoku), dostajemy 10% upust i cena w takim wypadku wyniesie 15,75 zł.

W „Taryfie Podlaskiej” obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 11,02 zł, a student 8,57 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 9,92 zł i 7,72 zł.

Dzięki uruchomieniu połączeń na trasie Białystok – Ostrołęka z 10 do 12 par zwiększy się liczba pociągów na odcinku Białystok – Łapy i Łapy – Białystok.

Zmiany w rozkładzie z powodu modernizacji linii „Rail Baltica”

W związku z kolejnymi fazami prac modernizacyjnych na odcinku Czyżew – Białystok oraz w obrębie stacji Białystok, w trakcie obowiązywania nowej korekty, godziny kursowania niektórych połączeń będą zmieniały się kilkakrotnie o kilka minut. Dotyczyć to będzie zwłaszcza terminu 6 – 10 maja br. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na rozkłady jazdy interesujących pociągów.

Zmiany za pozostałych trasach

Od 10 marca br. zmiany w rozkładzie jazdy pociągów REGIO na pozostałych trasach województwa podlaskiego będą niewielkie, kilku lub kilkunastominutowe. Na przykład pierwszy w dobie pociąg z pierwszy w dobie pociąg z Czyżewa do Białegostoku i Kuźnicy Białostockiej, odjedzie 12 minut wcześniej, tj. o godz. 4:46, a obecnie odjeżdża o godz. 4:58, a pierwszy pociąg z Szepietowa do Białegostoku będzie odjeżdżał 3 minuty wcześniej, tj. o godz. 4:20, a obecnie odjeżdża o 4:23. Również wcześniej, o 15 minut, będzie odjeżdżał pociąg z Białegostoku do Suwałk. Teraz odjeżdża on o godz. 8:55, a od 10 marca będzie odjeżdżał o godz. 8:40.

Oprócz zmian w godzinach kursowania pociągów, będą też drobne zmiany w terminach ich kursowania w okresie świątecznym. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, 31 marca br. nie będą kursowały niektóre pociągi na trasach Białystok – Czyżew, Białystok – Kuźnica Białostocka, Bielsk Podlaski – Hajnówka, Bielsk Podlaski – Czeremcha i Hajnówka – Czeremcha. W drugi dzień Wielkanocy, 1 kwietnia br. odwołano tylko jeden pociąg – odjeżdżający z Szepietowa o godz. 4:20 do Białegostoku.

Informujemy, że w dni wolne, 1 i 3 maja br. będą uruchamiane połączenia na trasie Białystok – Waliły. Jak w latach poprzednich, będą kursowały dwie pary pociągów. A od 8 czerwca pociągi będą kursowały w każdy weekend aż do 29 września i dodatkowo 15 sierpnia.

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Ponadto informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 22 474 00 44 (czynnej całą dobę).

Źródło: POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku