KULTURA I ROZRYWKA

Finał projektu łączącego pokolenia

Biblioteka Publiczna w Knyszynie zakończyła projekt „Tamte Dziewczyny – wspomnienia w kolorze sepii”. Bardzo udany finał odbył się 4 czerwca 2022 r. Dawne fotografie w kolorze sepii, które były początkiem projektu, sprawiły, że tamte dziewczyny i tamten czas nabrały żywych barw.

W projekcie wzięło udział 16 pań – seniorek które wspominały swoje młodzieńcze lata na chwilę przed zamążpójściem. Z ich relacji powstała książka, gdzie każdej z pan poświęcony  był oddzielny rozdział, natomiast z pozyskanych fotografii wystawa w kolorze sepii.

W piękne i słoneczne sobotnie popołudnie odbyła się gala finałowa projektu. Licznie przybyli uczestnicy wydarzenia, mieli okazję obejrzeć scenkę kabaretową w wykonaniu grupy bibliotecznej „Miszmasz”. Bardzo chętnie oglądano wystawę zdjęć, a dodatkową atrakcją było zasadzenie pamiątkowego dębu.

Wszyscy goście a było ich ponad 160 osób wzięli udział w loterii fantowej. No i oczywiście, nie można nie wspomnieć o słodkim biesiadowaniu przy suto zastawionym stole. Biesiadnicy mogli „bezkarnie” rozkoszować się słodkościami, bo wszystkie kalorie można było spalić na ”tańcach”. Do tańca przygrywał akordeon. Było też wspólne śpiewanie i rozmowy.

Dopisywały humory, a na twarzach gościł uśmiech. Z pewnością nikt się nie nudził, a żałować mogą ci, którzy do nas nie dotarli 🙂

Projekt zakończyliśmy z przeświadczeniem, że uchwyciliśmy od zapomnienia fragment ciekawego życia naszych seniorek.

Na szczególne podkreślenie zasługuje też fakt, że w wydarzeniu brało udział kilka pokoleń, co doskonale widać na zdjęciach. To bardzo ważne dla ludzi młodych i ich następców.

Być może za parędziesiąt lat ci najmłodsi, przygotują już własną wystawę o przemijaniu …

Źródło informacji i fotografie: Krystyna Piszczatowska – Biblioteka Publiczna w Knyszynie
opr. mm