KULTURA I ROZRYWKAWYDARZENIA NADCHODZĄCE

Majówka z bohaterami spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina”

„Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Adama Opatowicza, po raz ostatni w tym sezonie na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zachęca do spędzenia tegorocznej majówki z bohaterami, właśnie tego spektaklu. To piękna opowieść o tym, w jaki sposób muzyka kształtuje emocje każdego z nas.

„Pani Pylińska i sekret Chopina” jest historią, jak muzyka wpływa na stosunek do otaczającego nas świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka, który sam przecież jest innym fascynującym światem. Podczas muzycznych spotkań nauczycielki i ucznia istotne będą rozmowy o Chopinie, o jego pasji, a przede wszystkim o wrażeniach, uczuciach i emocjach, które wywoływał. W tym portrecie literackim wielki kompozytor jest nie tylko mistrzem, co przewodnikiem, nie tyle po świecie muzyki, ile po życiu w ogóle.

W minimalistycznej wręcz ascetycznej i symbolicznej przestrzeni, budowanej przede wszystkim światłem spróbujemy usłyszeć całą partyturę tej książki i może w ten sposób, choć na moment, dotkniemy sekretu Chopina.

Na scenie będzie można zobaczyć: Arletę Godziszewską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Kamilę Wróble-Malec oraz Michała Przestrzelskiego.

W tym zagonionym świecie warto znaleźć czas na odrobinę relaksu. Zapraszam Państwa w niezwykłą podróż do krainy niuansów, gdzie przy dźwiękach niezwykłej muzyki spróbuje odkryć pewien sekret. Proszę uśmiechnąć się ze mną. Gorąco polecam najbliższy memu sercu spektakl o miłości, marzeniach i nietuzinkowej nauczycielce. „Pani Pylińska i sekret Chopina”. Mam nadzieje na spotkanie z Państwem – mówi Arleta Godziszewska.

Przedstawienie na podstawie sztuki Érica-Emmanuela Schmitta Teatr Dramatyczny zaprezentuje 4 oraz 5 maja o godz. 18.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N).

Bilety dostępne są w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

Źródło informacji: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
fot.: Bartek Warzecha