SPORT

Czy Ludziom z Nizin uda się podciąć skrzydła Warszawskim Orłom?

13 kwietnia w sobotę o godz. 13.00 Lowlanders Białystok podejmą na własnym terenie drużynę Warsaw Eagles w ramach 2. kolejki Polskiej Futbol Ligi.

Obie drużyny rozpoczęły sezon od porażek. Białostoczanie ulegli 19:30 w meczu wyjazdowym Silesii Rebels Katowice, natomiast warszawskie Orły na własnym terenie przegrały z Kraków Kings 9:19. W obu tych spotkaniach szczególnie raził brak skuteczności w akcjach podaniowych, co miało znaczący wpływ na porażki obu zespołów.

Każda porażka boli, ale taki jest sport. Wynik mógłby być inny, ale możemy być optymistami, patrząc na to, co zobaczyliśmy. Mimo kłopotów zdrowotnych potrafiliśmy prowadzić grę w ataku i gdyby nie kilka niewykorzystanych sytuacji, wynik mógłby być inny. Cieszy na pewno postawa kilku debiutantów, którzy po raz pierwszy zagrali w dorosłym futbolu i jeśli dalej będą sumiennie pracować to mogą stanowić o sile naszej drużyny przez lata – powiedział wiceprezes zarządu Lowlanders Białystok, Tomasz Zubrycki

Białostoczanie w meczu z Silesią Rebels Katowice musieli radzić sobie bez Arkadiusza Nikołajuka, a w trakcie meczu ze względu na kontuzje boisko opuścili Damian Wesołowski, Jakub Danilczuk, Michał Czaban, Sebastian Jagielski (złamany obojczyk – w przyp. red.).

Lowlanders Białystok vs. Warsaw Eagles
Lowlanders Białystok vs. Warsaw Eagles 13 kwietnia o godz. 13:00
fot.: Lowlanders Białystok / Kamil Timoszuk

Drużyna z Warszawy również miała spore problemy podczas meczu z Kraków Kings i w najbliższej kolejce nie zobaczymy Jakuba Kubackiego, Ireneusza Matuszewskiego oraz Tomasza Szczeszka. Tego ostatniego zastąpi weteran polskich boisk Arkadiusz Soberski. Mimo urazów białostockich kibiców powinien ucieszyć powrót jednego z najskuteczniejszych zawodników poprzednich sezonów – Rafała Królewskiego. Może on stworzyć groźny duet z Cameronem Yowellem. W pierwszym spotkaniu widoczny był brak egzekutora przy dalekich piłkach, posyłanych przez rozgrywającego z USA.

Kontuzje podczas meczów najbardziej bolą, gdy spowodowane są indywidualnymi błędami. Na szczęście w przypadku Sebastiana Jagielskiego rokowania są lepsze, niż oczekiwaliśmy. Wierzymy, że z jego charakterem zobaczymy go szybciej, niż mówią lekarze. Jeśli zaś chodzi o pozostałe osoby to sprawa jest otwarta i wszystko zależy od tego, jak będą się czuli w piątek i wtedy trenerzy podejmą decyzję. Liczymy na to, że w naszym drugim meczu będziemy bardziej skuteczni i kontuzje nie wpłyną na poziom widowiska. Widać w drużynie sportową złość i chęć pokazania się z lepszej strony po 1. kolejce, także wszystko w ich rękach – zakończył wiceprezes Lowlanders.

Po stronie Eagles na pozycji rozgrywającego zagra dobrze znany białostockim fanom Jake Schimenz. Ten zawodnik, występował w Archers Bydgoszcz oraz Kraków Kings, z którymi zdobywał kolejno Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w latach 2021-2022. Dodatkowym smaczkiem nadchodzącego spotkania jest występ byłych zawodników białostockiego klubu – Krzysztofa Nosowa oraz Jędrzeja Śmigielskiego, którzy po zdobyciu Mistrzostwa Polski w 2023, wrócili do drużyny z Warszawy.

Mecz 2. kolejki Lowlanders Białystok – Warsaw Eagles rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 13.00 przy bocznym boisku Stadionu Miejskiego. Transmisja z tego meczu na kanale Youtube Polskiej Futbol Ligi: https://www.youtube.com/@PolskaFutbolLiga.
Bilety do nabycia w dniu wydarzenia w cenie 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), dzieci do lat 12 wstęp bezpłatny.

źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
zdjęcia: Lowlanders Białystok / Kamil Timoszuk