Kultura i Rozrywka

Koncert zespołu Lor

W ramach cyklu Premiery Muzyczne Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert zespołu Lor. Zespół zaśpiewa w klubie Fama 6 maja 2023roku, początek o godz. 20:00

Lor to pochodzący z Krakowa zespół indie-folkowy, jego nazwa pochodzi od słowa „folklor”. Tworzą go cztery utalentowane dziewczyny: Jagoda Kudlińska (wokal), Julia Skiba (piano), Paulina Sumera (tekst), Julia Błachuta (skrzypce).
Lor powstał w styczniu 2015 roku, a już w lutym wydał swój pierwszy singiel, „The Garden of Happy Dead People”, zainspirowany obrazem Friedensreicha Hundertwassera.
We wrześniu ukazał się ich pierwszy teledysk, do piosenki „Windmill”. Większość piosenek zespołu została wydana w języku angielskim z wyjątkiem nowszych utworów („Nikt”, „Mło(dość)”, „Romantyczność” , „Appaloosa” oraz najnowszym „Trafalgar Square”) wydanych w języku polskim.

Na YouTube teledyski zespołu mają łącznie 2,6 mln odtworzeń, a na Spotify Lor ma 350 tys. miesięcznych słuchaczy.
Zespół wystąpił m.in. w ramach takich wydarzeń jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Gazeta Co Jest Grane, Europejskie Targi Muzyczne, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, czy Primavera Sound. Dziewczyny dzieliły też scenę z norweską artystką Aurorą oraz zespołem Rhye.

Premiera albumu „Panny Młode” jest planowana na przełom wiosny i lata 2023 roku. Będzie to pierwsza płyta Lor w całości stworzona w języku polskim.

Premiery Muzyczne: Lor

6 maja 2023, godz. 20:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł / przedsprzedaż, 35 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i BOK/CLZ oraz na https://bilety.bok.bialystok.pl/


Źródło informacji: Białostocki Ośrodek Kultury
fot.: Zuzanna Mazurek