KULTURA I ROZRYWKATurystykaWYDARZENIA NADCHODZĄCE

Prezentacja podróżnicza dla dzieci

25 lutego 2023r. w ramach cyklu Ciekawi Świata, Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci, na fascynujące spotkanie z podróżnikiem Przemysławem Supernakiem.

Nie ma na świecie drugiego takiego samego człowieka, krajobrazu czy historii. Różnimy się od siebie wyglądem, kolorem skóry, zwyczajami czy upodobaniami. To, co dla nas „normalne”, dla mieszkańców innych kontynentów może być całkiem niezrozumiałe lub „egzotyczne”, jak dla nas dalekie kraje. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej, może się okazać, że pomiędzy nami jest tyle samo różnic, co podobieństw, a „inny” nie znaczy tyle co „obcy”.

Dalekie kraje i ich odmienne kultury bywają zaskakujące. Niektóre zwyczaje innych ludzi często wydają nam się dziwne, a może nawet niemądre czy śmieszne. Wystarczy jednak przyjrzeć się im bliżej, by zrozumieć ich sens. Dlaczego będąc w Azji, lepiej nie podawać ludziom lewej ręki? Jak zachować się w meczecie lub buddyjskiej świątyni? Czego nie możemy robić w podróży? Świat pełen jest różnic kulturowych i warto je rozumieć. Łatwiej wówczas zrozumieć sąsiada czy kolegę z klasy, który „jest jakiś inny”, bo słucha innej muzyki czy kibicuje innej drużynie.

Zapraszamy na opowieść o tolerancji, poszanowaniu świata, natury, innych kultur i obyczajów bogato ilustrowaną zdjęciami m. in. z Indii, Nepalu, Chin, Birmy, Indonezji, Maroka i Tanzanii. Nie zabraknie faktów i ciekawostek z zakresu geografii, historii i obyczajów.

Przemysław Supernak to podróżnik, przewodnik i pilot wycieczek, organizator wypraw i imprez podróżniczych, promotor turystyki, fotograf, animator kultury, autor bloga podróżniczego SuperGlob. Ciekawość świata towarzyszy mu od dziecka. Dlatego podróżuje i dlatego tak dobrze czuje się, gdy jest w nieznanym miejscu. Choćby to była ścieżka tuż za miastem, której jeszcze nie przeszedł. Ciekawi go nowe miejsce, ludzie, których widzi po raz pierwszy i wszystko, co z początku wydaje mu się obce i niezrozumiałe.

Chiny - fotografia podróżnika
Przemysław Supernak – Różnorodność świata

25 lutego 2023, godz. 11:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł, do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Źródło informacji i fot.: Białostocki Ośrodek Kultury