MOTORYZACJA

W Białymstoku od 1 maja będą jeździły nocne autobusy

Od 1 maja po północy na ulicach Białegostoku będą jeździły nocne autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej. W długi weekend majowy (1-5 maja) oraz w każdą sobotę i niedzielę będzie kursowało 12 pojazdów na sześciu liniach nocnych: N1, N2, N3, N4, N5 i N6.

Nocne autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą odjeżdżały z przystanku Sienkiewicza/Rzeka Biała:

  • N1 – w kierunku osiedla TBS,
  • N2 – w kierunku Starosielce PKP,
  • N3 – w kierunku osiedla Nowe Miasto,
  • N4 – w kierunku osiedla Dojlidy Górne,
  • N5 – w kierunku osiedli Jaroszówka i Wyżyny,
  • N6 – w kierunku osiedla Pietrasze i jeden kurs do Wasilkowa.

– Nocną komunikację miejską wprowadzamy pilotażowo do września. Jednak jeśli będzie zainteresowanie i pasażerowie będą z niej korzystali, autobusy będą mogły jeździć nie tylko w okresie letnim – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Autobusy każdej linii nocnej w kierunku osiedli będą odjeżdżały siedem razy o godzinach 0.10, 0.40, 1.10, 1.40, 2.10, 2.40 oraz ostatni o godzinie 3.10. W autobusach obowiązują takie same bilety jak podczas kursów dziennych, tj. bilety papierowe, bilety kupione przez aplikacje, w biletomacie czy kasowniku, opłacone kartą miejską lub płatniczą, a także bilety okresowe.

Przebieg trasy poszczególnych linii nocnych oraz rozkłady jazdy można już sprawdzić na stronie internetowej Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Wkrótce rozkłady jazdy pojawią się także na przystankach autobusowych

Źródło: UM Białystok
fot.: Adama Ludwiczak