WIADOMOŚCI

Jednego dnia rozbito 2 grupy rozprowadzające narkotyki

W ciągu jednego dnia wyeliminowane zostały 2 grupy rozprowadzające narkotyki na terenie warszawskiej Pragi. Zatrzymano 35 podejrzanych, z czego 16 jest już tymczasowo aresztowanych. Te zatrzymania, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów CBŚP z Warszawy i Białegostoku oraz prokuratorów Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. W akcji czynnie uczestniczyli kontrterroryści i policjanci z KRP Warszawa VI i KWP w Białymstoku.

Kilku miesięcy wytężonej pracy, ogromnego zaangażowania i wnikliwości, potrzebowali śledczy, aby zebrać dowody świadczące o działalności poszczególnych podejrzanych w ramach struktur gangów, a także osób z nimi współpracujących. Z ich ustaleń wynikało, że członkowie dwóch zorganizowanych grup przestępczych działali w stolicy i jej najbliższej okolicy. Szczególnie aktywni byli na terenie warszawskiej Pragi Północ. Gangi wyspecjalizowały się głównie we wprowadzaniu do obrotu różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Na bazie zebranych informacji policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów i policjantów z innych jednostek przygotowali działania, które przeprowadzili niemal jednocześnie w blisko 40 miejscach. Wówczas to łącznie zatrzymali 34 podejrzanych. Działalność dwóch zorganizowanych grup przestępczych rozpatrywana jest w dwóch odrębnych śledztwach nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie.

Okoliczności jednej sprawy wyjaśniają policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy dużym wsparciu i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Policjanci i prokuratorzy zebrali materiał dowodowy, który obejmuje lata 2023 – 2024, kiedy to podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Policjantów z Zarządu w Warszawie, podczas akcji wsparli funkcjonariusze:
 • Zespołów Specjalnych CBŚP z Warszawy, Poznania i Wrocławia,
 • z Samodzielnego Pododdziału Kontrerrorystycznego Policji z Radomia.

Efektem ich działań było zatrzymanie 21 osób, z czego 7 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 osobom zarzucane jest kierowanie tą grupą. Podczas przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli mefedron, heroinę, amfetaminę i marihuanę. Na wniosek prokuratora, w stosunku do 8 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Śledztwo dotyczące kolejnej zorganizowanej grupy przestępczej prowadzą policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji. To śledztwo prowadzone jest również pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

policjantów CBŚP z Warszawy i Białegostoku oraz prokuratorów Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie rozbili dwie grupy rozprowadzające narkotyki
Jednego dnia rozbito 2 grupy rozprowadzające narkotyki
narkotyki
fot.: CBŚP
Działania na terenie Warszawy, Ząbek i Marek, w których zatrzymano 14 podejrzanych osób, zostały przeprowadzone przy wsparciu funkcjonariuszy z:
 • Zarządu w Rzeszowie, Radomiu i Lublinie CBŚP,
 • Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku
 • Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”
 • Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Białegostoku, Warszawy, Lublina i Łodzi

Według policjantów z Zarządu w Białymstoku CBŚP członkowie tego gangu zajmowali się handlem narkotykami w Warszawie. Ten proceder uprawiali głównie na terenie Pragi Północ.

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli:

 • broń palną,
 • 145 szt. amunicji,
 • narkotyki, m.in. heroinę, marihuanę, kokainę i mefedron,
 • ponad 200 tys. zł w gotówce
 • oraz 2 pojazdy warte blisko 100 tys. zł.

W prokuraturze podejrzanym ogłoszono zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 8 osób, zostało tymczasowo aresztowanych, w tym mężczyzna podejrzany o kierowanie tą grupą.

Źródło informacji i fot.: CBŚP