KULTURA I ROZRYWKA

Aktualizacja: Rockowania 2022 – zgłoszenia do 4 maja 2022r.

Aktualizacja: Termin nadsyłania zgłoszeń na Rockowania został wydłużony do 4 maja!
O zakwalifikowaniu do eliminacji powiatowych, terminie koncertu i jego lokalizacji (powiat, z którego pochodzi zespół lub najbliżej położony od obszaru jego działalności) zespoły zostaną powiadomione do 6 maja 2022 r.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza zespoły z województwa podlaskiego do udziału w kolejnej edycji Rockowań. Zgłoszenia należy przesyłać do 4 maja 2022 r.

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. 

Wydłużony termin to szansa dla kapel, które nie zdążyły przesłać swoich utworów – przekonuje Artur Szydłowski, koordynator przeglądu z PIK – Wystarczy nagranie zrobione telefonem. Warto spróbować, bo pierwsze miejsce to  5000 zł, drugie  – 2500, a trzecie – 1500 zł.

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z dołączoną i opisaną (wykonawca, tytuł) płytą CD (demo), zawierającą nagrania 3 własnych utworów, należy przesłać do 4 maja 2022 r. pocztą, pod adres: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok lub drogą elektroniczną na adres: rockowania@pikpodlaskie.pl

O zakwalifikowaniu do eliminacji powiatowych, terminie koncertu i jego lokalizacji (powiat, z którego pochodzi zespół lub najbliżej położony od obszaru jego działalności) zespoły zostaną powiadomione do 29 kwietnia 2022 r.

Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner medialny Rockowań. Jest to zakwalifikowanie do finału plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2022 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu.

Zostanie również przyznana nagroda specjalna ufundowana przez Partnera przeglądu 69 Guitars Pracownia Lutnicza – pełny serwis gitary lub gitary basowej dla wybranego gitarzysty lub basisty.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://pikpodlaskie.pl/rockowania-2022/

Tekst i fot.: PIK