SPORTWYDARZENIA NADCHODZĄCE

Lowlanders Białystok zagrają na wyjeździe w Kątach Wrocławskich

28 kwietnia w niedzielę o godzinie 14.30 Lowlanders Białystok zagrają na wyjeździe z Jaguars Kąty Wrocławskie w ramach 3. kolejki Polskiej Futbol Ligi. Obie drużyny rozpoczęły sezon od dwóch porażek i zagrają o pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2024.

Zdajemy sobie sprawę z miejsca w ligowej tabeli i jedziemy do Kątów Wrocławskich po pierwsze zwycięstwo. Nie ma innej opcji i każdy w drużynie to wie. Mamy gorszy okres związany z kłopotami zdrowotnymi, ale już w kolejnym meczu z Warsaw Mets, 12 maja powinno to wyglądać dużo lepiej jeśli chodzi o kadrę. Zanim jednak pojedziemy do Warszawy to skupiamy się najbliższym rywalu, który mimo dwóch porażek, był bliski zwycięstwa w 1. kolejce z Mets i w sumie to ciężko ocenić ich potencjał po pierwszych meczach ze względu na to, że grali tam także zawodnicy kadry Panthers Wrocław. – powiedział prezes zarządu Lowlanders Białystok, Piotr Morko

W 2. kolejce białostoczanie przegrali przed własną publicznością z Warsaw Eagles 14:36 i mimo wyniku optymizmem może napawać fakt, że swój pierwszy mecz ligowy zagrał Rafał Królewski, który zanotował 2 przyłożenia po podaniach od Camerona Yowella. Jaguars Kąty Wrocławskie przegrały natomiast z rewelacją rozgrywek, drużyną Kraków Kings 14:39 i po 2. kolejkach wraz z drużyną Lowlanders Białystok mają zero “oczek” w tabeli.

Powrót Rafała to dla nas bardzo duży bonus, zważywszy, na to że w 1. kolejce straciliśmy Sebastiana Jagielskiego i czekamy na jego powrót. Tak jak wspomniałem, sytuacja zdrowotna nas nie rozpieszcza, ale takie jest życie i taki jest sport. 2 tygodnie przerwy pomiędzy meczami, pozwoliło nabrać dystansu i my, jako zarząd, także wykonaliśmy swoją pracę, aby zniwelować obecne braki. Jestem pewien, że jeszcze nie jednego kibica w Polsce zaskoczymy i będziemy piąć się w ligowej tabeli. – zakończył prezes Lowlanders.

W Kątach Wrocławskich nie zobaczymy Daniela Rzepnickiego, uskarżającego się na drobny uraz po meczu z Eagles. Do gry przewidziany jest także Jakub Danilczuk, ale tu także decyzję podejmie sztab medyczny przed meczem. W drużynie Jaguars możemy zaobserwować brak kilku zawodników Panthers Wrocław, którzy rozpoczęli już przygotowania do Ligi Europejskiej i na pewno na boisku nie zobaczymy Konrada Orzechowskiego, byłego zawodnika Lowlanders, który reprezentował drużynę z Kątów w dwóch pierwszych kolejkach Polskiej Futbol Ligi.

Mecz 3. kolejki rozpocznie się w niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 14.30, Stadion w Kątach Wrocławskich, ul. Zwycięstwa 23. Transmisja z tego meczu na kanale Youtube Polskiej Futbol Ligi: https://www.youtube.com/@PolskaFutbolLiga.

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Photo by: Kamil Timoszuk