SPORT

Srebro dla Hołdy i Kulczyckiego na II Grand Prix Polski Juniorów!

Karolina Hołda i Alan Kulczycki wywalczyli w Krakowie dwa drugie miejsca! Tydzień temu cieszyliśmy się ze złotego medalu Maji Łakomej na II Grand Prix Polski Kadetek w Zielonej Górze. W ten weekend zawodnicy Dojlid wrócili do Białegostoku z kolejnymi krążkami, zdobytymi tym razem na II Grand Prix Polski Juniorów.

Reprezentacja Dojlid Białystok na drugim turnieju z serii Grand Prix liczyła aż 8 osób. W turnieju głównym juniorek wystąpiły Karolina Hołda, Zuzia Borek, Maja Łakoma i Julka Skwarek. W juniorach zagrali z kolei Dawid Chilicki, Alan Kulczycki, Michał Wandahowicz oraz Konrad Gryk.

Na drodze do turniejowego finału Karolina nie napotkała wielkich trudności. Wygrała wszystkie gry w grupie tracąc zaledwie jednego seta, a w meczach fazy pucharowej zwyciężała w czterech, pięciu lub sześciu setach. Pomimo bardzo dobrej dyspozycji, jej finałowa rywalka znakomicie odnalazła się w grze na czopa. Karolina uległa Natalce Bogdanowicz 0:4. Alan Kulczycki również nie dawał rywalom większych szans aż do finałowego pojedynku. W grupie podobnie jak Karolina stracił jednego seta, ćwierćfinał i półfinał wygrał po 4:0. Prawdziwy thriller rozegrał się w finale z Dawidem Michną. Chłopacy szli łeb w łeb aż do siódmego seta, w którym Alan wypracował wysokie prowadzenie. Jego rywal dogonił jednak wynik, wygrywając ostatecznie na przewagi.

„Dwa medale na II Grand Prix Juniorów w Krakowie to świetny wynik. Karolina Hołda grała dobry tenis stołowy przez cały turniej, ale w finale nie udało jej się odnaleźć. Na pewno wyciągniemy z tego wnioski. Alan Kulczycki otarł się o zwycięstwo w turnieju, aczkolwiek srebrny medal to dalej znakomity wynik. Do najlepszej szesnastki weszli także Michał Wandahowicz i Zuzia Borek. Praktycznie wszyscy juniorzy zaliczyli lepszy występ niż na I Grand Prix, także mamy powody do radości.” – komentuje trener Radosław Połubiński.

Nasi juniorzy i juniorki będą mieli jeszcze jedną szansę na dobry wynik na Grand Prix Polski w tym sezonie. Najbliższe dni spędzą na treningach, po których czeka ich przerwa świąteczna. W styczniu powrócą do intensywnych przygotowań na feriowym zgrupowaniu. Gratulujemy Karoline i Alanowi zdobytych medali i trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy!

WYNIKI II GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW (PZTS)

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy