SPORT

Dojlidy pokonują Mistrza Polski i awansują w tabeli

W niedzielę (17.03) SBR Dojlidy Białystok pokonały na wyjeździe Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki – aktualnego Mistrza Polski wynikiem 3:2 i awansują w tabeli na czwarte miejsce! 

W piątek (15.03) tenisiści z Dojlid w meczu Lotto Superligi z Olimpią Unią Grudziądz, w ekspresowym tempie pokonali przeciwników 3:0. Ten wynik zapewnił im utrzymanie piątej pozycji w tabeli. Jak się okazało ta pozycja była aktualna tylko do niedzieli.

W niedzielę (17.03) zawodników SBR Dojlidy Białystok czekało nie lada wyzwanie, mecz na wyjeździe i do tego z aktualnym Mistrzem Polski, Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Początek meczu był o godz. 15:00

Spotkanie otworzyli Asuka Machi i Marek Badowski. Pojedynek rozstrzygnął się dopiero w piątym secie, kiedy to Japończyk obronił 2 piłki meczowe, wygrywając ostatecznie decydującą akcję przy 5:5. Prowadzenie Dojlid zwiększył Wandżi, pokonując 3:1 Michała Gawlasa w starciu stylów piórkowych. Przed szansą na zamknięcie spotkania stanął Damian Węderlich, który niestety nie odnalazł się w grze z obrońcą Gionisem Panagiotisem, ulegając rywalowi 0:3. Podobny los podzielił chwilę później Wandżi, przegrywając 0:3 z Markiem Badowskim. O zwycięstwie Dojlid zadecydował debel – Asuka Machi i Damian Węderlich tworzyli dzisiaj fantastyczny duet, ogrywając 3:1 Gionisa Panatogitsa i Michała Gawlasa.

„Wygrywamy 3:2 z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki – Mistrzem Polski z ubiegłego sezonu. Zwycięstwo bardzo cieszy, dużo rzeczy potoczyło się dzisiaj po naszej myśli. Drużyna była w dobrej formie, trafiliśmy z ustawieniem, a Asuka obronił w pierwszej grze dwie piłki meczowe, co otworzyło nam drogę. 

Z ciekawych rzeczy warto wspomnieć o wyniku innego spotkania 15 kolejki – Grudziądz ograł dzisiaj za 3 punkty Polonię Bytom. To może oznaczać, że naszym przeciwnikiem w ćwierćfinale okaże się być jednak Olimpia Unia, co jeszcze niedawno wydawało się prawie niemożliwe.” – skomentował na gorąco menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Jak już wspomnieliśmy po piątkowym meczu zawodnicy SBR Dojlidy Białystok, zajmowali piąta pozycję w tabeli, a po niedzielnej wygranej awansowali na pozycję czwartą.

Serdecznie gratulujemy drużynie tak fantastycznego zwycięstwa! Ostatni mecz rundy rewanżowej zostanie rozegrany już 5 kwietnia, na własnym boisku białostoczanie podejmą zespół z Bydgoszczy.

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy Białystok