SPORT

Dojlidy I w barażach powalczą o ekstraklasę kobiet !

Brawo pierwszoligowa kobieca drużyna Dojlid. Dziewczyny po wygranych 3 meczach zapewniły sobie 2 miejsce w tabeli, a tym samym w barażach powalczą o ekstraklasę kobiet!

To był niesamowicie intensywny, ale i udany tydzień dla białostoczanek. Serię ostatnich potyczek w rundzie rewanżowej I ligi Dojlidy I rozpoczęły w środę, od wyjazdowego meczu z Wametem Dobry-Wiązar Dąbcze. Komplet punktów dla drużyny zdobyła Zuzia Borek, po jedynym zwycięstwie w singlu dorzuciły Maja Łakoma i Karolina Hołda. Kluczowe okazały się zwycięstwa w deblach – oba przypieczętowane w piątym secie. 

Po triumfie w Dąbczu drużyna wyruszyła do Olsztyna, gdzie czekał niekwestionowany lider tabeli. Wynik spotkania śmiało nazwać można sensacją. Dojlidy I wygrały z AZSem 8:2 i są pierwszą drużyną, której udało się dokonać tej sztuki w trwającym sezonie! Do tej pory Olsztyn zwyciężył 16 pojedynków pod rząd, nie zaliczając po drodze żadnego remisu ani tym bardziej porażki. Zuzia Borek zdobyła w czwartek komplet punktów, pokonując w singlu takim samym wyczynem może pochwalić się Karolina Hołda. Maja Łakoma i Julka Skwarek dorzuciły po jednym zwycięstwie w singlu. W grach deblowych Dojlidy były bezkonkurencyjne, wygrywając dwa razy po 3:0.

Przypieczętowaniem weekendu była wygrana z LKTS Luveną Luboń, już przed własną publicznością. Mimo odczuwalnego zmęczenia po dwóch dniach spędzonych w trasie lub przy stole, dziewczyny po raz trzeci stanęły na wysokości zadania. Trzeci komplet z rzędu zdobyła Zuzia Borek, po jednym singlu wygrały Karolina Hołda i Maja Łakoma, a niezawodne deble znów nie zawiodły – wygraliśmy oba. 

Trzy wygrane mecze w trzy dni

„Trzy mecze w trzy dni, wszystkie zwycięskie. Bardzo intensywnie, ale nie mieliśmy większego wyboru – Karolina Hołda i Maja Łakoma mają napięty kalendarz startów międzynarodowych, a nie chcieliśmy grać bez nich. Przełożyliśmy dwa mecze i trzeba było się sprężyć, co z resztą bardzo się udało. 

Jestem zadowolony z całej drużyny. Zdecydowanie najlepiej zagrała Zuzia Borek, która zdobyła komplet punktów w każdym z trzech spotkań. Karolina Hołda i Maja Łakoma zagrały nieźle, mogę powiedzieć około swojego poziomu. W nieco słabszej dyspozycji była Julka Skwarek, która boryka się z dużymi wahaniami formy. Dlatego też w ostatnim meczu zdecydowałem się dać szansę Marysi Karczmarz, która zajęła miejsce Julki. 

Dziewczyny bardzo starały się cały sezon, zachowywały się profesjonalnie i grały naprawdę dobrze. Dzięki temu awansowały do baraży o ekstraklasę, co samo w sobie jest już dużym sukcesem.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Serdecznie gratulacje dziewczynom za ich waleczność. Mamy nadzieję, że w nadchodzących barażach o ekstraklasę, kibice ich nie zawiodą.

Pierwszy mecz barażowy dziewczyny zagrają już 18 maja, a więcej o nich dowiecie się wkrótce!

WAMET DOBRY-WIĄZAR DĄBCZE – UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK I 4:6 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)
ENGLISH PERFECT KS AZS UMW OLSZTYN – UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK I 2:8 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)
UKS DOJLIDY BIAŁYSTOK I – LKTS LUVENA LUBOŃ 6:4 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Źródło informacji i fot.: UKS Dojlidy Białystok