Wiadomości

W Łomży 54-latka została potrącona na przejściu dla pieszych

Prawidłowo przechodząca na przejściu dla pieszych 54-letnia kobieta, została potrącona przez toyotę. Kobieta została zabrana do szpitala.

We środę (20.09), w Łomży 66-latek za kierownicą toyoty, wymusił pierwszeństwo wjeżdżając na przejście dla pieszych.

O godz. 12.42 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych. Kierujący toyotą 66-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa 54-latce, która prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobieta została zabrana na badania przez załogę karetki pogotowia. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia – poinformowała st. asp. Karolina Wojciekian Oficer prasowy KMP Łomża.

Właśnie dzisiaj policjanci na terenie całego kraju przeprowadzają akcję kontroli prędkości ze szczególnym uwzględnieniem rejonów przejść dla pieszych.

Dziś policjanci szczególnie kontrolują prędkość. W ramach działań przewidywane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów Policji wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W takim przypadku policjanci obligatoryjnie zatrzymają prawo jazdy kierującemu na okres 3 miesięcy – informował podkomisarz Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

Kierowcy noga z gazu, wolniej ale bezpieczniej.

foto ilustracyjne: pixabay.com