WIADOMOŚCI

Dzień Przedsiębiorczości z podlaską Policją

Podlascy policjanci już czwarty raz włączyli się w organizację „Dnia Przedsiębiorczości”, inicjatywy objętej honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Podlascy policjanci już czwarty raz włączyli się w organizację „Dnia Przedsiębiorczości”, inicjatywy objętej honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W Oddziale Prewencji Policji w  Białymstoku, pojawiło się aż 160 uczniów z kilku białostockich szkół średnich. Młodzież, w obliczu wyboru przyszłej ścieżki zawodowej,  miała okazję zapoznać się z różnego rodzaju obszarami pracy policjantów. Spotkania zostały podzielone na tematyczne panele, m.in. z zakresu postępowania w sytuacjach szczególnych wymagających udziału negocjatora, w zabezpieczaniu śladów pod czujnym okiem policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego, doskonaleniu technik ratowania życia pod nadzorem zespołu medycznego z oddziału prewencji, czy też w warsztatach metodyczno-szkoleniowych z policyjnymi przewodnikami psów. Zainteresowani mogli też sprawdzić się na torze przeszkód, pokonując go pod czujnym okiem instruktorów z Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego.

Ponadto, młodzież miała okazję zobaczyć prezentację sprzętu policyjnego, m.in.  motocykli, pojazdu opancerzonego TUR oraz ambulansu pirotechnicznego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również policyjne pokazy tresury psów, musztry oraz symulacji z udziałem funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Podlascy policjanci dziękują Wszystkim za obecność i zapraszają już za rok. Obiecują, że będzie równie ciekawie, a nawet jeszcze bardziej.

zajęcia z instruktorami z Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego.
160 uczniów wzięło udział w Dniu Przedsiębiorczości w Oddziale Prewencji Policji w  Białymstoku

Tekst i fot.: Policja Podlaska