WIADOMOŚCI

Pijana babcia na spacerze z wnukami

Pijana babcia mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie opiekowała się wnukami. Spacerującą kobietę z dwójką małych dzieci zauważyli policjanci. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Augustowscy policjanci patrolujący ulice, zauważyli kobietę przechodzącą chwiejnym krokiem przez przejście dla pieszych. Obok kobiety szła dwójka małych dzieci. To wzbudziło niepokój mundurowych, więc postanowili sprawdzić, czy kobieta jest trzeźwa. Niestety ich obawy potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało, że 57-latka miała ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie pijana babcia opiekowała się dwójką swoich wnucząt w wieku niespełna 3 i 7 lat.

W pierwszej chwili, kobieta próbowała zaprzeczać, że piła jakikolwiek alkohol. Później tłumaczyła natomiast, że wypiła ale tylko jednego drinka. Policjanci o całej sytuacji poinformowali matkę dzieci. Ponieważ kobieta przebywała w tym czasie poza miastem, dzieci trafiły pod opiekę innego członka rodziny. O zdarzeniu został powiadomiony także sąd rodzinny.

Zgodnie z kodeksem karnym za narażenie na niebezpieczeństwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i grafika: KPP Augustów