WIADOMOŚCI

Kontrola taksówek oraz uprawnień kierowców

We środę (14.02) policjanci z drogówki we współpracy z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, kontrolowali uprawnienia kierowców i stan techniczny pojazdów służących do odpłatnego przewozu osób. W całym województwie podlaskim przeprowadzono ponad 300 takich kontroli, posypały się mandaty i wnioski do sądu o ukaranie.

Podróżni, korzystający z taksówek, mają prawo oczekiwać, że firma oferująca odpłatne usługi przewozu osób, zapewni im bezpieczne podróżowanie. Dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, policjanci z drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali wczoraj (14.02) stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców oferujących tego typu usługi. 

Mundurowi kontrolowali przede wszystkim trzeźwość kierowców, ale też uprawnienia do kierowania i przewozu osób oraz stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

W ciągu doby, policjanci w całym województwie podlaskim, przeprowadzili ponad 300 takich kontroli, ujawniając aż 163 wykroczenia. Za te wykroczenia, kierowcy zostali ukarani 68 mandatami oraz wnioskami o ukaranie do sądu, a w 94 przypadkach skończyło się na pouczeniu kierowców. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych.

W Łomży, zatrzymano do kontroli kierowcę, który nie posiadał wymaganych badań lekarskich i psychologicznych. Identyczna sytuacja zdarzyła się w czasie kontroli w Suwałkach, w obu tych przypadkach zostały sporządzone wnioski o ukaranie w drodze decyzji administracyjnej.

To nie ostatnia taka kontrola. Policjanci z podlaskiej drogówki zapewniają, że kierowcy muszą być przygotowani na tego typu akcje w przyszłości.

Źródło informacji i fot.: Policja Podlaska