WIADOMOŚCIZDROWIE

Kajetan i Joanna oddali już blisko 50 litrów krwi

Policyjne małżeństwo Kajetan i Joanna zostali uhonorowani państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

„Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” to odznaka nadawana od 2005 roku. Otrzymują ją jak sama nazwa wskazuje honorowi dawcy krwi, w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje.

Policyjne małżeństwo z Augustowa aspirant Kajetan Biłoszewski i młodszy aspirant Joanna Biłoszewska ten drogocenny dar przekazują najbardziej potrzebującym już od ponad 20 lat. Niedawno razem odebrali odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Do zostania honorowym dawcą krwi przyczyniła się chęć pomocy w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Do tej pory Kajetan i Joanna oddali już blisko 50 litrów krwi. Serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej honorowo krwi.

Źródło informacji i fot.: KPP Augustów
opr.: mm