MOTORYZACJAWarto wiedzieć

Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i uszkodzenie radiowozu

30-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i uszkodzenia radiowozu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kolneńskiej drogówki, zwrócili uwagę na jadącą przez Lachowo z dużą prędkością skodę. Gdy kierowca zauważył policjantów, gwałtownie przyspieszył, a podczas manewru wyprzedzania uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena. Chwilę później zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać.  Mężczyzna jechał w kierunku Danowa całą szerokością jezdni.

W trakcie ucieczki próbował zepchnąć z drogi wyprzedzający go radiowóz, uderzając w jego prawy bok. W pewnym momencie kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się w rowie. Gdy przesiadł się na miejsce pasażera i próbował wysiąść z samochodu, został zatrzymany przez policjantów.  W rozmowie, podczas której tłumaczył mundurowym, że nie wie kto kierował tym samochodem czuć było od niego silną woń alkoholu.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz uszkodzenia policyjnego radiowozu. Obydwa te przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci pobrali od mężczyzny krew do badań. Od ich wyniku zależy, czy usłyszy on kolejny zarzut. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej z volkswagenem, którego wyprzedzał.

Źródło informacji i fot.: KPP Kolno