Wiadomości

Odpowie za posługiwanie się znalezioną kartą bankomatową

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi, który płacił za zakupy znalezioną kartą bankomatową. Augustowscy kryminalni ustalili, że mężczyzna użył jej 15 razy, powodując straty na ponad 430 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem.

Augustowscy kryminalni ustalili podejrzanego o kradzieże z włamaniem na konto bankowe mieszkanki Augustowa. Zgłaszająca tuż po wyjściu ze sklepu w centrum miasta zgubiła kartę bankomatową. Gdy, zorientowała się, że jej nie ma, zgłosiła się do policjantów. Jednocześnie w historii transakcji zauważyła, że ktoś w ciągu dwóch dni zapłacił jej kartą w 8 różnych sklepach i punktach gastronomicznych na terenie Augustowa.

Poszkodowana oszacowała starty na kwotę ponad 430 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili podejrzanego. 41-latek został zatrzymany już kolejnego dnia. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie mu 15 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i grafika: KPP Augustów