Wiadomości

Zatrzymano 6 kolejnych członków narkotykowej grupy przestępczej

  • Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejnych 6 Polaków, członków zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się handlem i dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych.
  • Do sprawy zabezpieczono narkotyki warte 3,2 mln zł. Jeden z zatrzymanych usłyszał również zarzut organizowania nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski

W sierpniu ub. roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG i z Morskiego Oddziału SG (Placówka SG w Szczecinie) zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli narkotyki warte blisko 3,2 mln zł. To ponad 70 kg ziela konopi, marihuana oraz substancje psychotropowe w postaci mefedronu. Narkotyki te, miały docelowo trafić na rynek polski.

Na początku lipca tego roku, zatrzymano 6 kolejnych mężczyzn (łącznie już 8 osób), mieszkańców Szczecina (w wieku od 24 do 41 lat). Zatrzymani, trudnili się zakupem, dystrybucją, oraz przechowywaniem narkotyków.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze SG zabezpieczyli narkotyki, a także młynki do rozdrabniania marihuany. Do sprawy zabezpieczono też mercedesa wartego 100 tys. zł.

Czterech z zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Jeden z nich usłyszał zarzut organizowania przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom. Mężczyzna pomógł, co najmniej 24 cudzoziemcom, w nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski, a następnie z Polski do Niemiec.

Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło inf. i fot.: Podlaski Oddział Straży Granicznej
opr.: mm