TurystykaWarto wiedzieć

Ruszaj z POLREGIO na długi majowy weekend

Tradycyjnie już w dniach 1 maja i 3 maja br., czyli w długi majowy weekend, POLREGIO uruchamia pociągi na turystycznej trasie Białystok – Waliły.

Zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja do odkrywania własnego regionu i czerpania radości z podróży koleją.

W ramach majówkowej promocji POLREGIO można zaplanować odkrywanie urokliwych zakątków Podlasia poprzez piesze wędrówki, jazdę rowerem po malowniczych szlakach, rodzinny relaks w otoczeniu przyrody, korzystanie z lokalnych atrakcji kulturalnych oraz delektowanie się regionalną kuchnią.

Jadąc na majową wycieczkę skorzystać z atrakcyjnej „Taryfy Podlaskiej”

Niezapomnianym przeżyciem dla miłośników przyrody może być podróż pociągiem przez Puszczę Knyszyńską. Już 1 i 3 maja ruszą sezonowe połączenia z Białegostoku do miejscowości Waliły.

Pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:17 i 15:44, a z Walił odjazdy zaplanowano na godz. 10:25 i 16:44.

Od 8 czerwca do 29 września pociągi będą kursowały w każdy weekend oraz 15 sierpnia.

Z pewnością ciekawe będą, zwłaszcza o tej porze roku, wycieczki ścieżkami Biebrzańskiego Parku Narodowego, mającym swoją siedzibę w Osowcu. A na ostatni dzień majówki, na niedzielę 5 maja zaplanowano Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”. Targi odbędą się w niedzielę, 5 maja 2024 r. w godz. 10:00-16:00, na placu Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu. Dojazd w te miejsca umożliwią połączenia z Białegostoku w kierunku Ełku.

Natomiast w sercu Podlasia, Białymstoku, zachwycają Ogrody Branickich, regionalne zbiory w Muzeum Podlaskim. Dla rodzin z dziećmi świetnym miejscem na wypoczynek oraz zabawę jest Park Zwierzyniecki z położonym w pobliżu Akcentem Zoo lub bogata oferta białostockich teatrów i kin.

Zaproponowane kierunki podróży to tylko niektóre z wielu możliwości. Wybierając podróż koleją regionalną, na terenie województwa podlaskiego, podróżni mogą skorzystać z atrakcyjnej „Taryfy Podlaskiej”, co pozwoli obniżyć koszt wycieczki.

Źródło: Renata Gerasimiuk, POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku
fot.: mm