Turystyka

Polregio na wakacje – 100 dodatkowych połączeń

Rok szkolny i akademicki dobiegają końca, nadeszło długo wyczekiwane lato, a pogoda dopisuje – Polacy wyjeżdżają więc na urlop. Z okazji wakacji POLREGIO uruchamia niemal 100 dodatkowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych.

Gdzie dowiezie nas POLREGIO? Morze, góry, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, podlaskie lasy, podkarpacka głusza… wybór jest naprawdę szeroki. A równie ważne jest przecież, by dojechać tam szybko, bez korków i ekologicznie – to wszystko jest możliwe z POLREGIO.

– Jesteśmy gotowi do sezonu wakacyjnego – aż 4168 dodatkowych pociągów bezpiecznie i niedrogo dowiezie wszystkich chętnych do wybranych przez nich miejscowości. Jak co roku uruchamiamy także specjalne, wakacyjne połączenia do najpiękniejszych regionów naszego kraju

– Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.
Może nad morze?

Wakacje w Polsce kojarzą się nam przede wszystkim z wypoczynkiem nad Bałtykiem. POLREGIO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników naszego wybrzeża – od 25 czerwca do 31 sierpnia działać będzie wakacyjne połączenie na trasie Gdynia/Lębork – Łeba. Wakacje to także okres zwiększonej liczby połączeń z Gdyni na Półwysep Helski, a dodatkowe pociągi pojawią się również na trasach Gdynia – Władysławowo oraz Władysławowo – Hel.

W tym samym terminie POLREGIO uruchomi również sezonowe połączenia w województwie zachodniopomorskim: chodzi o weekendowe trasy Poznań – Świnoujście, Poznań – Kołobrzeg, Zielona Góra – Świnoujście, Kamień Pomorski – Szczecin oraz o połączenie Koszalin – Mielno Koszalińskie, które będzie z kolei realizowane codziennie.

Podkarpacie oraz Słowacja

Specjalne, wakacyjne trasy POLREGIO pojawią się także na Podkarpaciu. Od 25 czerwca do 28 sierpnia spółka zapewnia weekendowe połączenia na trasach Sanok – Ustrzyki, Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja), Sanok – Medzilaborce (Słowacja) oraz Jarosław – Lublin i Rzeszów – Zamość.

Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, natomiast dzięki wizycie na Słowacji będziemy mieć okazję, by poznać południową część pasma górskiego Karpat, które zajmują sporą część terytorium Słowacji..

Park Rozrywki na wyciągnięcie ręki

Energylandia to największy polski park rozrywki, który swoim zasięgiem obejmuje 43 hektary, zapewniając różnorodną rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych. Najlepiej dojechać tam oczywiście pociągiem. W województwie małopolskim POLREGIO zapewni specjalną, wakacyjną komunikację między ENERGYLANDIĄ (stacja Zator) a Skawiną i krakowskimi stacjami: Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki i Kraków Sanktuarium. Pociągi kursują od piątku do niedzieli, od 12 czerwca do 3 września, a przez cały sierpień będą kursować codziennie. Wszystko odbędzie się w ramach komercyjnego połączenie superREGIO na trasie Kraków – Zator.

Podlasie, Mazury i nie tylko

Sezonowe trasy POLREGIO obejmą również tereny województwa warmińsko-mazurskiego. Od 12 czerwca do 3 września codziennie będą kursowały pociągi na trasie Olsztyn – Giżycko oraz Olsztyn – Korsze. Połączenia umożliwią dotarcie m.in. do słynnej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie znajduje się niemal 2600 różnej wielkości jezior.

Z kolei na Lubelszczyźnie w okresie 25 czerwca – 31 sierpnia uruchomione zostaną połączenia: Lublin – Bełżec, Zamość – Rzeszów, Lublin – Jarosław (weekendy). Natomiast połączenie Chełm – Włodawa (2 pary pociągów w weekendy) będzie funkcjonować od 25 czerwca do 25 września.

W województwie lubuskim od 25 czerwca do 22 września dostępne będą specjalne, weekendowe połączenia wakacyjne na trasie Zielona Góra – Toporów oraz Toporów – Zbąszynek.

Wakacyjne trasy od 1 lipca ruszą także na Podlasiu. Weekendowe połączenia będą działać aż do końca września na trasie z Białegostoku do Walił przez teren Puszczy Knyszyńskiej – obszaru leśnego zajmującego ponad 1000 km kwadratowych, gdzie od 1988 funkcjonuje Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.

Źródło informacji – Polregio
fot. mm