Turystyka

Weekendowe pociągi z Białegostoku do Walił

Już w najbliższą sobotę, możemy zaplanować wycieczkę pociągiem do Walił. Od 3 czerwca do 30 września br. w każdy weekend na turystycznej trasie Białystok – Waliły, będą kursowały pociągi POLREGIO.

Już od 3 czerwca 2023 r. rozpoczną się regularne kursy z Białegostoku do Walił. Pociągi będą jeździły w każdy weekend do soboty, 30 września br. Dodatkowo będzie można z nich skorzystać 8 czerwca oraz 15 sierpnia. Pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:05 i 15:29, a z Walił o godz. 10:21 i 16:35.

Zaplanowano także uruchomienie specjalnych kursów dla uczestników plenerowych imprez w miejscowościach na tej trasie. 29 lipca o godz. 18:20 wyruszy do Walił pociąg „Biesiada”. Powrót następnego dnia, 30 lipca o godz. 0:40. We wrześniu pociągiem „Biesiada” będzie można dojechać na Święto Grzyba w Sokolu.

Na tej trasie (jak w całym województwie) funkcjonuje oferta promocyjna POLREGIO pn. „Taryfa Podlaska”. Zgodnie z tą ofertą, cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Waliły wynosi 8 zł, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Natomiast kupując bilet jednorazowy poprzez elektroniczne kanały sprzedaży (Internet, aplikacja) lub w automacie i videomacie (na dworcu w Białymstoku) jest uwzględniany 10% upust i cena w takim wypadku wyniesie 7,20 zł.

W „Taryfie Podlaskiej” obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 5,04 zł, a student 3,92 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 4,54 zł i 3,53 zł.

Zachęcamy do skorzystania z weekendowej oferty POLREGIO.

Źródło informacji: POLREGIO S.A. Podlaski Zakład w Białymstoku