WIADOMOŚCI

Uroczyste ślubowanie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

24 lutego 2023 r. w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Słowa roty ślubowania na uroczystym apelu wypowiedziało 27 funkcjonariuszek i 32 funkcjonariuszy. Wszyscy od dziś (27.02.2023) rozpoczną szkolenie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej. Kurs obejmuje szkolenie podstawowe i podoficerskie. Po pomyślnie zdanych egzaminach końcowych funkcjonariusze wrócą do naszego oddziału 10 sierpnia br. i będą zdobywać doświadczenie zawodowe w jednej z placówek na granicy polsko-białoruskiej.

To pierwsze ślubowanie w tym roku, ale nieostatnie. W 2023 roku Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie 150 funkcjonariuszy.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce nabór/rekrutacja.

W tym dniu odbyło się również uroczyste pożegnanie ze służbą Komendanta Placówki SG w Białowieży ppłk. SG Marka Ziniewicza oraz Komendanta Placówki SG w Płaskiej ppłk. SG Andrzeja Mielziuka.

Podpułkownik SG Marek Ziniewicz odszedł na emeryturę po ponad 26 latach służby w Straży Granicznej. Z mundurem związany był od 1997 roku. W czasie swojej służby zajmował różne stanowiska od młodszego kontrolera do kierownika zmiany. Od 2019 zajmował stanowisko Komendanta Placówki SG w Białowieży.

Z kolei  podpułkownik SG Andrzej Mielziuk odszedł na emeryturę po ponad 25 latach służby w Straży Granicznej. Od początku służby związany z Placówką w Rutce-Tartak, gdzie przechodził różne szczeble kariery zawodowej od starszego strażnika granicznego, specjalisty, po etat zastępcy komendanta tejże placówki. Od 2016 roku zajmował stanowisko Komendanta Placówki SG w Płaskiej.

ślubowanie
funkcjonariuszka SG po uroczystym ślubowaniu
funkcjonariusze SG

Tekst i fot.: POSG