WIADOMOŚCI

Potrącił funkcjonariusza SG uciekając przed kontrolą

Wczoraj (07.07.2022 r.) w Augustowie około godz. 7 rano po pościgu funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch kierowców samochodów osobowych, którzy przewozili nielegalnych migrantów. Podczas ucieczki jeden z mężczyzn potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej.

Kierowcy, jeden z nich to obywatel Indii z polską kartą pobytu, drugi obywatel Pakistanu z hiszpańskim pobytem, mimo podawanych sygnałów przez patrol nie zatrzymali się do kontroli. Mężczyźni rozpoczęli ucieczkę, gdy zwolnili przed światłami ze względu na tworzący się przed nimi korek, podjęto próbę ich zatrzymania. W tym czasie obywatel Indii, jadący pojazdem na polskich tablicach rejestracyjnych, potrącił funkcjonariusza Straży Granicznej. Oddano strzały – ostrzegawczy i w oponę pojazdu. Auto przejechało jeszcze kilkaset metrów i wypadło z drogi. W działaniach brali również augustowscy policjanci, którzy pomogli w zatrzymaniu uciekającego auta. Każdy z mężczyzn przewoził po jednym nielegalnym migrancie, prawdopodobnie obywateli Iraku. Dane osobowe ustalone na podstawie oświadczenia ustnego. Prowadzone są dalsze czynności w celu ustalenia tożsamości cudzoziemców.

Obywatele Indii i Pakistanu usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za niezatrzymanie się do kontroli mimo podawanych sygnałów oraz prawdopodobnie za czynną napaść na funkcjonariusza. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

przewozili nielegalnych migrantów

Poszkodowany funkcjonariusz z Wydziału Zabezpieczenia Działań POSG szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń. Trafił na SOR, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz – rzecznik prasowy POSG
fot. POSG