WIADOMOŚCI

Przemyt papierosów przy użyciu drona

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę przy użyciu drona. Do sprawy zatrzymano obywatela Polski.

Nocą z 3 na 4 lipca br. patrol SG z Placówki w Płaskiej wykonujący zadania w ochronie granicy państwowej zauważył kilkukrotnie wlatujący z Białorusi do Polski dron z podwieszonymi pakunkami.  Około północy, 2 km od linii granicy państwowej funkcjonariusze zlokalizowali 7 paczek owiniętych czarną folią, które posiadały uchwyty z opaski zaciskowej służące do przenoszenia przez bezzałogowy statek powietrzny. W rejonie zrzutu pakunków ujęto też  42-letniego obywatela Polski, który przyjechał po odbiór przesyłki.  

Paczki zawierały wyroby tytoniowe nie posiadające polskich znaków akcyzy. Łącznie ujawniono i zabezpieczono ponad 98 tys. sztuk nielegalnych papierosów na kwotę przekraczającą 72 tys. zł.

Jest to już kolejny w tym roku przypadek, w którym funkcjonariusze Podlaskiego OSG przejęli nielegalny towar przetransportowany do Polski drogą powietrzną przy użyciu drona.

tekst i fot. POSG