WIADOMOŚCI

Białoruskie służby rzucały w stronę polskich patroli kamieniami

Ubiegłej doby (21.03.2022 r.) ujawniono aż 134 cudzoziemców, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć polsko – białoruską granicę.

 Próby przedostania się na terytorium Polski miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w  Kuźnicy, Płaskiej, Lipsku, Krynkach, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowie, Mielniku, Nowym Dworze i Narewce. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Iraku, Jemenu, Kuby, Sudanu, Nigerii, Syrii, Afganistanu, Indii i Turcji.

Niebezpiecznie było na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i  Dubiczach Cerkiewnych, gdzie białoruskie służby rzucały w stronę polskich patroli kamieniami. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał, uszkodzono jednak budkę wartowniczą.

Patrol z Placówki SG w Krynkach ujawnił natomiast  grupę 8 Irakijczyków, którzy usiłowali dostać się na terytorium Polski pokonując w  bród rzekę graniczną Świsłocz. 

Ponadto zatrzymano kolejnych 9 osób za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Tekst i fot.: Podlaski Oddział Straży Granicznej