NA SYGNALEWIADOMOŚCI

Odzyskali naczepę o wartości 150 tys. zł

  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) odzyskali pochodzącą z przestępstwa naczepę samochodu ciężarowego.
  • Jej wartość oszacowano na 150 tys. zł.

W miniony piątek 15 kwietnia funkcjonariusze KAS z Budziska wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali do kontroli w Szypliszkach samochód ciężarowy wraz z naczepą na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą zestawu był 28-letni obywatel Litwy. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola wykazała ingerencję w polu numerowym naczepy – naklejka znamionowa została podrobiona i posiadała inny numer VIN niż rama naczepy.

W toku dalszych czynności za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono, że naczepa zarejestrowana jest na terytorium Niemiec i powinna posiadać niemieckie tablice rejestracyjne. Obywatel Litwy wraz z pojazdem został zatrzymany.

Wartość odzyskanej naczepy wyprodukowanej w 2021 roku oszacowano na 150 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji w Suwałkach.

tekst i fot.: st. asp. Maciej Czarnecki – Oficer prasowy podlaskiej KAS