Wasz NewsWiadomości

Leśne przysmaki, mądrze korzystajmy z dobrodziejstw natury [ZDJĘCIA]

Sezon na leśne przysmaki uważam za otwarty 😋. Kurki, poziomki, jagody to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Korzystajmy z dobrodziejstw natury i róbmy wszystko, żeby następne pokolenia też mogły to robić.

Uff, nareszcie spadł długo wyczekiwany deszcz i cała przyroda ożyła. Żeby to zobaczyć i poczuć, warto wybrać się na spacer do pobliskiego lasu. Jak tam pachnie, szczególnie po deszczu, a jak śpiewają ptaki. Kto jeszcze nie był, niech to zrobi jak najszybciej, naprawdę warto.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pierwszych znalezionych okazach koźlarza pomarańczowożółtego, a dzisiaj okazuje się, że w lesie są już kurki. Udało nam się spotkać małą gromadkę, ukrytą wśród zeszłorocznych liści. Piękne grube kapelusze na grubych, chociaż jeszcze krótkich nóżkach😊. Prawda, że całkiem nieźle się prezentują na zdjęciu?

Jeśli ktoś nie lubi grzybów, to w lesie zaczynają już dojrzewać poziomki, a nawet czarne jagody. A lada chwila, będą też i maliny.

Oprócz strawy dla ciała, jest też sporo dla ducha. Jeśli się uważnie będziecie rozglądać może natraficie na takie niesamowite okazy rozłożystych drzew. Tylko podziwiać.

Niestety, zdarzają się i tacy osobnicy, którym powinno się surowo zabronić wstępu do lasu. To tacy, którzy zostawiają po sobie wyraźne znaki swojej obecności, w postaci pustych butelek, puszek po piwie, papierków. Nawet nie chcę już mówić o tych, którzy celowo wywożą swoje śmieci do lasu. Ostatnie zdjęcie, bardzo kontrastuje z pozostałymi ale może to, kogoś skłoni do refleksji…

Korzystając z tego, co nam daje natura, pamiętajmy, że po nas przyjdą inni. Niech będzie im dane, też cieszyć się tym co my dzisiaj podziwiamy.

poziomki
leśne przysmaki - czarne jagody
rozłożyste drzewo
Zachęcamy innych do dzielenia się z redakcją ReporterNews.pl
ciekawymi zdjęciami.
Zdjęcia można przesyłać na adres: wasz@reporternews.pl
lub na naszego Facebooka

tekst i fot. mm