Wiadomości

Stworzyli „sztuczny tłok”, żeby okraść 38-latkę

Sokólscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież szczególnie zuchwałą. 33, 56 i 71-latek na targu w mieście, z torebki 38-latki zabrali portfel, w którym były pieniądze i dokumenty.

„Sztuczny tłok”, „parawan” czy „kosa”, to często stosowane przez złodziei kieszonkowych metody. Pierwszą z tych metod zastosowali złodzieje będący na „gościnnych występach” w Sokółce. Metodą na „sztuczny tłok”, posługują się kieszonkowcy działający w grupie. Najczęściej swoje „ofiary” wyszukują w miejscach gdzie jest dużo ludzi, czyli np. w sklepach pociągach, autobusach. Złodzieje przeciskają się obok upatrzonej osoby, popychają, pozorując właśnie taki „sztuczny tłok”. Tak było w przypadku poszkodowanej 38-letniej mieszkanki powiatu sokólskiego.

Kobieta była na miejskim targu w Sokółce, tam przy jednym ze straganów, właśnie w takim „sztucznym tłoku”, złodzieje wyciągnęli z jej torebki portfel z pieniędzmi i dokumentami. Na szczęście, osoby postronne szybko zwróciły uwagę kobiecie, że została okradziona. Kobieta próbowała zatrzymać sprawców. Mężczyźni, widząc kobietę, wyrzucili portfel wraz z zawartością przez otwarte okno volvo, którym się poruszali. Kobieta odzyskała skradzione przedmioty ale natychmiast powiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze, szybko przystąpili do akcji poszukiwania złodziei. W niespełna godzinę od zgłoszenia, sokólscy kryminalni zatrzymali volvo do kontroli. Okazało się, że w zatrzymanym aucie, podróżowali 33, 56 i 71-latek, którzy wcześniej ukradli portfel 38-latce. Mieszkańcy powiatu suwalskiego i mrągowskiego zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej i posługiwania się dokumentem innej osoby. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji i fot.: KPP Sokółka
opr.: mm