Sport

Szczypiorniści z Nowych Piekut zapraszają na mecz i wspólne świętowanie awansu

W najbliższą sobotę (22 kwietnia) szczypiorniści SPR Nowe Piekuty liczą na gorący doping ze strony kibiców w czasie meczu z drużyną z Zamościa. Mecz zostanie rozegrany w hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce, pierwszy gwizdek o godz. 14:00. Po meczu mamy nadzieję na wspólne świętowanie historycznego awansu naszej drużyny do gry w I lidze 👍🏻.

22 kwietnia 2023roku (sobota), to przełomowa data dla szczypiornistów z Nowych Piekut. W tym dniu zagrają w Rudce z MKS-em Padwa II Zamość i będzie to ich ostatni mecz w sezonie 2022/23 i ostatni jako drużyna drugoligowa, w następnym zagrają już w I lidze. Zawodnicy liczą na gorący doping w czasie meczu i udział we wspólnym świętowaniu historycznego awansu.

SPR Nowe Piekuty, to Stowarzyszenie, które powstało w 2015 roku. Powstało z myślą raczej o grze amatorskiej ale szybko okazało się, że zarówno zawodnicy jak i szkoleniowcy mają wyższe aspiracje. Zdecydowanie trzeba przyznać, że nie skończyło się na słomianym zapale, ciężka praca na treningach zaczęła przynosić rezultaty, drużyna trafiła do III ligi. To był początek mozolnej drogi w górę. Po III lidze przeszedł awans do II ligi. Dalsza systematyczna praca i hart ducha, zaowocowała tym, że swój sobotni mecz rozgrają jako najwyżej klasyfikowana drużyna Warszawsko-Mazowieckiej II Ligi Piłkarzy Ręcznych.

A to nie koniec, tylko początek. Początek gry w I lidze, do której drużyna awansowała, i to jako pierwsza drużyna z Podlasia.

Jak z dumą piszą o sobie na fb SPR Nowe Piekuty:

Zespół, który obecnie tworzymy jest wyjątkowy nie tylko ze względu na ten wynik, ale również z powodu jego wymiaru. SPR Nowe Piekuty zrzesza bowiem szczypiornistów z kilku regionów naszego województwa. Tym bardziej jesteśmy dumni, że klub z naszej małej ojczyzny cieszy się takim uznaniem

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno zawodnikom jak i ich szkoleniowcom, organizatorom i wszystkim którzy przyczynili się do ich sukcesów.

Źródło informacji i fotografia: SPR Nowe Piekuty/Facebook