KULTURA I ROZRYWKA

Kapela Braci Rejwów – koncert w Spodkach PIK

Podlaski  Instytut Kultury zaprasza na energetyczny koncert Kapeli Braci Rejwów  –  19 listopada (sobota), o godz. 18.00 w Spodkach PIK.

Bracia grają minimalfolk, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków. Muzyka tradycyjna stanowi trzon ich twórczości, a Bracia filtrują ją przez swoją wrażliwość, która wyrasta między innymi  z elektronicznej muzyki tanecznej lat 90. Bracia koncertują w całej Polsce, najlepiej czują się między ludźmi, grzejąc swoje instrumenty w świetle ogniska i niesionych transem tancerzy.

Koncert Braci Rejwów  to kolejna propozycja z cyklu EtnoNurty. PIK prezentuje w nim zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w ramach wydarzenia pokazują, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Skład kapeli:
Mateusz Tymura – akordeon
Zbyszek Rusiłowicz – bębenek obręczowy

Bilety w cenie 30 zł dostępne są zarówno w sprzedaży online, jak i w kasie stacjonarnej, w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 oraz w dniu koncertu od godz. 13:00

tekst i fot.: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku