WIADOMOŚCIWYDARZENIA NADCHODZĄCE

Aukcja obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż im”

8 grudnia (czwartek), o godz. 18.00 w Spodkach PIK odbędzie się  charytatywna aukcja obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Fundacja „Pomóż im”, prowadzi jedyne w regionie domowe hospicjum dziecięce. Fundacja ta, właśnie obchodzi 15-lecie. Pod opieką jej lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów znajduje się zwykle około 35 dzielnych małych pacjentów. Parasol hospicyjny chroni też całe rodziny nieuleczalnie chorych dzieci poprzez pomoc psychologów, asystentki rodziny czy też pracownika socjalnego.

Każdy pacjent jest wyjątkowy, ma swój przekaz, indywidualny ślad, który pozostawia po sobie jak odcisk palca. Wszyscy uczymy się dzięki nim – dzieciom, z którymi się zżywamy. Jest nam dane przejść razem pewien etap. To nie tylko pacjenci, to osoby w pełnym wymiarze, nawet jeśli pod wpływem choroby zmieni się ich wygląd czy możliwość kontaktu werbalnego – mówi dr Elżbieta Solarz, lekarz hospicjum, a zarazem prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Drugą najważniejszą działalnością organizacji jest stałe wsparcie Klinki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Fundacja, tylko w ostatnich latach, wybudowała tam plac zabaw, dostarczyła nowe łóżka, a teraz wyposaży po remoncie izolatki.

Fundacja organizuje także regularnie wydarzenia dla pacjentów kliniki i rodziców. Właśnie od pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi wszystko się zaczęło. Obecnie działalność fundacji zdecydowanie się rozszerzyła. Prowadzi ona też jedyny punkt perinatalnej opieki paliatywnej w województwie podlaskim.

Na aukcji zostanie wystawionych do licytacji dwanaście obrazów, których autorami są artyści współpracujący z Podlaskim Instytutem Kultury w ramach plenerów, wystaw oraz dzieła Adama Ślefarskiego, pracownika PIK.

Do wzięcia udziału w aukcji gorąco zachęca Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, oraz Podlaski Instytut Kultury wspólnie z Fundacją „Pomóż Im”.

Szczegóły wydarzenia znajdą Państwo na stronie www.pikpodlaskie.pl

Źródło informacji i grafika: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
opr.: mm