RODZINA

Mikołajki do potęgi przyciągnęły do Spodków PIK całe rodziny!

10 grudnia w Spodkach PIK można było wziąć udział w Mikołajkach do Potęgi!. Mikołajki do Potęgi!, zorganizowane zostały z myślą o całych rodzinach, gdzie zarówno dzieci jak i rodzice mogli uczestniczyć w matematycznych rozgrywkach.

Okazało się, że gry, łamigłówki, puzzle, origami – to doskonała zabawa dla każdego. Maluchy krążyły po labiryncie i robiły choinki z papieru, starsze dzieci rozgrywały zawody planszowe, a rodzice grali w szachy i warcaby.  Propozycji dobrej zabawy było mnóstwo, a wszystkie przygotowali  studenci z kół naukowych Politechniki Białostockiej.

Spotkanie Mikołajkowe pod znakiem matematyki  było wyjątkowe, ponieważ na wszystkich uczestników czekały nie lada zadania. Czy uda się zrobić ozdoby choinkowe bez kleju? Zdjąć pętlę bez rozcinania? Sprawdzić co kryje się po drugiej stronie lustra? Albo rozciąć coś na pół, tak by nadal pozostało całością? To był prawdziwy sprawdzian wyobraźni, logicznego myślenia i intuicji, a co najważniejsze – dobra zabawa.

Mikołajki do potęgi zorganizowali: Politechnika Białostocka, Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum”, studenckie koło naukowe „Math4You”, Koło Naukowe Miłośników Gier Logicznych oraz Podlaski Instytut Kultury.

Źródło: PIK
fot.: PIK
opr.: mm