WIADOMOŚCI

Kontrabanda warta ponad 324 tys. zł w samochodzie z …kolcami

22 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 324 tys. zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano trzech obywateli Polski i zabezpieczono samochód, którym przewożona była kontrabanda.

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło 18 października br. podczas prowadzenia czynności służbowych na terenie gminy Giby.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa na jednej z posesji i w znajdującym się tam samochodzie ujawnili znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku przeprowadzonych działań w sumie zabezpieczono 22 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 324 tys. zł.

papierosy ukryte w bagażniku samochodu
kolce zabezpieczające przed pościgiem, ukryte w aucie z kontrabandą

Okazało się również, że przemytnicy przygotowali auto na wypadek pościgu i umieścili w nim w specjalnie skonstruowanych skrytkach kolce.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód audi A 8 o wartości 25 ty. zł.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości ponad 6,2 mln zł.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
fot.: POSG