KULTURA I ROZRYWKA

Podlaska Scena Folkloru

W ostatni weekend maja rusza Podlaska Scena Folkloru. To wydarzenie skierowane do zespołów artystycznych oraz instruktorów tańca i choreografów zajmujących się folklorem scenicznym.

Podlaska Scena Folkloru to wydarzenie dwudniowe. Pierwszą część stanowi Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne, którego tematem będzie folklor wybranego subregionu województwa podlaskiego wraz z elementami kompozycji i reżyserii tańca. W tym roku będą to tańce i pieśni podlaskich Białorusinów Ziemi Bielskiej.

Druga część to Ogólnopolski Przegląd Folklorystyczny, a jego tematem przewodnim będzie folklor Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi oraz Mazowsza Wschodniego, a więc regionów tworzących kulturowy krajobraz Podlaskiego.

Podlaska Scena Folkloru to propozycja dla zespołów w różnym wieku – od dziecięcych, przez młodzieżowe, studenckie, grupy dorosłych, aż po seniorskie. W przeglądzie mogą wziąć udział także grupy innych form tańca, które inspirują się lub chcą wprowadzić do swego repertuaru folklor województwa podlaskiego w nowoczesnych aranżacjach.

Organizatorem Podlaskiej Sceny Folkloru jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, współorganizatorem Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim, gdzie w dniach 28-29 maja odbędzie się całe wydarzenie.

Więcej informacji, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie PIK: https://pikpodlaskie.pl/podlaska-scena-folkloru/

Tekst i fot. PIK
opr. mm