Turystyka

POLREGIO ułatwi dojazd na festiwal „Siabrouskaja Biasieda”

POLREGIO uruchamia dodatkowe połączenia kolejowe dla podróżnych planujących udział w XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu „Siabrouskaja Biasieda”. Impreza odbędzie się w sobotę, 30 lipca br. nad zalewem w Zarzeczanach.

Od 29 lipca 2022 roku zostaje wznowione połączenie kolejowe na trasie Białystok – Waliły. W tym roku, tak samo jak w latach poprzednich, POLREGIO ułatwi dojazd dla uczestników imprezy „Siabrouskaja Biasieda” organizowanej przez Urząd Gminy w Gródku.

Oprócz dwóch stałych pociągów odjeżdżających z Białegostoku w weekendy o godz. 9:00 i 15:30, POLREGIO uruchomi w tym dniu dodatkowy pociąg, który odjedzie z dworca kolejowego w Białymstoku o godzinie 17:50. Natomiast powrót dla uczestników imprezy ze stacji Waliły przewidziano na godz. 0:40 następnego dnia. Po zakończonym festiwalu będzie można wrócić w kierunku Białegostoku także pociągami stałymi, które odjeżdżają z Walił o godzinie 10:25 i 16:34.

Informujemy, że Wójt Gminy Gródek zapewnia pasażerom dodatkowego pociągu POLREGIO bezpłatny dojazd ze stacji Waliły na miejsce festiwalu oraz późniejszy powrót na stację.

„Siabrouskaja Biasieda” jest jedną z najważniejszych i najpopularniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym, prezentującą dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza będzie miała charakter koncertu, połączonego ze wspólną zabawą.

W ramach obowiązującej na tej trasie promocyjnej oferty „Bilet dobrych relacji”, za przejazd pociągiem POLREGIO z Białegostoku do Walił zapłacimy jedynie 5,30 zł. Od normalnej ceny biletu obowiązują także ulgi ustawowe, dzięki której np. studenci zapłacą jedynie 2,60 zł!

Bilety są dostępne w kasach biletowych i w internetowym systemie sprzedaży, aplikacji POLREGIO oraz w automatach biletowych w pociągu. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat.

Tekst i fot.: Renata Gierasimiuk – POLREGIO S.A.